Umimeto.org

února 18, 2020

V posledních době se ve veřejném prostoru dostává vzdělávání do popředí společenského zájmu. O školách a jejich činnostech se vedou diskuse, odborníci i laici vedou rozpravy nad změnami, výzvami a vůbec budoucností českého vzdělávacího sytému. I u nás ve škole se snažíme tyto podněty reflektovat. V minulém roce jsme si z konference Počítač ve škole v Novém Městě na Moravě přivezli s kolegy podnět, který nás opravdu zaujal. Jedná se o vzdělávací systémy umimeto.org, které jsou k dispozici žákům z jakéhokoliv počítače, tabletu či telefonu. Aktivita je dostupná z internetu, kde si můžete procvičovat své dovednosti z matematiky, českého jazyka, němčiny, angličtiny, programování či naukových předmětů. Učitel do své virtuální třídy pozve žáky, kde jim vkládá obsahově vhodná cvičení k procvičování. Pedagogové mají o pokroku žáků v daném učivu detailní přehled a mohou účinněji zacílit další směřování výuky. Děti využívají tento nástroj i k domácí přípravě, kterou může učitel náležitě ocenit.

Digitální gramotnost je v současné době jednou z nezbytných dovedností vedoucí k úspěšnému začlenění na trhu práce, proto ve škole podporujeme práci s počítači, tablety či mobilními telefony ve výuce.

Zeptejte se svých dětí, vnoučat na umimeto.org.

Lukáš Mertlík

Stavba nové školní budovy míří do finále200 let od narození Boženy Němcové