Týden knihoven se školní družinou

listopadu 08, 2016

V rámci Týdne knihoven 3. – 7. října 2016 jsme s dětmi zavítali na návštěvu do naší (místní) knihovny. Téma besedy znělo Zvířecí smysly a velmi se nám hodilo také ke Světovému dni zvířat připadajícímu na 4. října, kdy si připomínáme patrona zvířat Františka z Assisi. Paní knihovnice Minaříková pro děti připravila zábavný a poučný kvíz, který navazoval na prohlídku knihovny formou vláčku.

Každé dítě obdrželo kartičku s obrázkem zvířete. Paní knihovnice četla různé znaky a projevy chování zvířat a kdo měl to správné, zvedl kartičku a ukázal ji všem dětem. Dále následovala zkouška čichu, kde děti poznávaly různé vůně, koření a bylinky. Po takto nabitém programu už mnoho času na čtení nezbývalo a proto se děti těší na další návštěvu.

Větší část dětí knihovnu již navštěvuje, ovšem pro mnohé žáky 1. tříd to bylo seznámení první. Ještě ten den sem některé děti zašly s rodiči a v příštích dnech se další z nich v knihovně zaregistrovaly. Je velkým kladem, že žádné dítě již za přihlášení a půjčování knih neplatí.

Milena Kánovičová

Dopravní výuka ve 3. třídáchMineralogická exkurze
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty