Tvoříme a učíme se na Pálavě

října 22, 2015

Pondělní výuku dne 12. 10. zpestřil žákům 6. A a 6. B výšlap na Sirotčí hrádek v Klentnici. Po cestě si žáci osvěžili informace o CHKO Pálava a poznali i některá místa, ke kterým se pojí zajímavé pověsti. Jednou z takových je třeba ta o Krakonošově jeskyni. Nebojácné děti nedbaly pověr a směle se vrhly do chřtánu skály. Po té, co nás jeskyně vydala na milost, jsme zamířili přímo na vršek hrádku, abychom se rozhlédli po širokém okolí. Žáci si zde vyzkoušeli práci s buzolou a mapou, naučili se určovat světové strany a podívali se, kterým směrem leží nejbližší známá místa.

A hurá tvořit! Každý si našel podle svého to nejlepší místo na kreslení. I přes méně příznivé počasí se dílka zdařila. Někdo se ujal kresby přírodnin, jiný se velkoryse zhostil celého hrádku.

Po výtvarce v přírodě nám prokřehly ruce, a tak jsme si je zahřáli několika pohybovými hrami na klentnickém fotbalovém hřišti. Pak už nás čekala jen cesta zpět na autobus, která se klikatila lesem a také kolem vinohradů a polí pod krásnými pálavskými vrchy.

Veronika Gajdošová, Veronika Šťastná

 

Přidat komentář
Přátelský dalton ve 4. třídáchVolby do školního parlamentu

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty