Tvorba školních projektů v angličtině

Leden 28, 2019

Kromě soutěže v konverzaci mají žáci možnost ukázat, jak využijí nabyté vědomosti v samostatném tvoření tzv. projektů na dané téma. Žáci 7. A se letos nejprve seznámili s tím, jak má projekt vypadat, co do něj patří, za co dostanou dobré hodnocení. Téma první práce znělo – Můj život během roku. Ne každému se napoprvé povedlo dílo podle představ, a tak i známky byly pro některé zklamáním.

Druhé téma – Moje oblíbené zvíře, však přineslo mnohem lepší výsledky a na pracích žáků lze vidět pokrok. Novinkou se stala „obhajoba“ práce, kdy každý musel vysvětlit, co znamenají nová slovíčka, proč jsou použita a také bylo potřeba předvést, že textu jeho autor rozumí. Dnes totiž technika nejen pomáhá, ale často svádí k tomu, že do překladače se napíše text a ten ho přeloží. Jenže i s překladačem se musí umět správně pracovat, dát si námahu a správně poskládat slova do vět tak, aby celek dával smysl. Tím se žák učí nejen využívat moderní technologie, internet, ale i jazyk a nová slovíčka.

Na několika ukázkách je vidět, že žáci si dali opravdu záležet a udělali radost dobrou známkou nejen sobě, ale i paní učitelce a ostatním.

Hana Konečná

Olympiáda v AjPrvní společná návštěva knihovny
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty