Tomáš Dušek v TOP TEN aneb úžasné Pangea finále

června 29, 2022

V pátek 17. června nastal velký finálový „Pangea den“ a Tomáš Dušek, žák 5. D, se vydal vstříc své doposud největší matematické výzvě. V Praze v prostorách Národního muzea se v tento den konalo finálové kolo matematicko-logické soutěže Pangea.

Již samotným postupem mezi finálovou čtyřicítku nejúspěšnějších řešitelů z celé České republiky prokázal Tomáš svůj mimořádný matematický talent a finálová účast byla onou pomyslnou třešničkou na dortu. V šedesáti minutách se všichni soutěžící museli popasovat s dvaceti obtížnými úkoly, v nichž prokázali nejen své matematické vlohy, ale i schopnost logického a abstraktního myšlení, prostorové představivosti a všeobecného rozhledu.

I přes počáteční nervozitu Tomáš skvěle zabojoval a v nabitém finálovém klání obsadil úžasné 9. místo! Odpolední slavnostní program, který proběhl ve Valdštejnských zahradách Pražského hradu, si tak Tomáš mohl už plně vychutnat a s rodinou oslavit svůj úspěch.

Tomášovi patří náš velký dík za pečlivou a vytrvalou přípravu na toto obtížné matematické klání a všem spolužákům za povzbuzování a krásná slova podpory, která mu poslali.

Za 5. D třídní učitelka Romana Červinková

Běžecký závod v HohenauPremiérová olympiáda v českém jazyce
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty