Thanksgiving

Prosinec 08, 2018

Učení se angličtiny, to není jen biflování slovíček a gramatických pravidel. S výukou cizích jazyků je neodmyslitelně spojeno i poznávání kultury a tradic daných zemí. Jedním z největších amerických svátků je Díkůvzdání, které se slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu. A tak jsme se i my rozhodli připomenout si tento svátek, jeho historii a význam.

Poslední listopadový týden jsme si v našem cvičném bytě uvařili tradiční Thanksgiving dinner (v našem případě tedy oběd). Krocana jsme sice nahradili kuřetem, ale šťouchané brambory, brusinkovou omáčku, růžičkovou kapustu a fazolky jsme na našem svátečním stole měli přesně podle amerického vzoru. Po dvouhodinovém kuchařském maratonu jsme všichni zasedli ke krásně prostřené tabuli a shodli jsme se na tom, že jídlo je to téměř tak lahodné jako z naší školní jídelny.

Tímto bych chtěla poděkovat nejen všem zúčastněným žákům, kteří vše vzorně připravili, ale také rodičům za spolupráci a ochotu se na tomto projektu podílet.

Monika Ježová

Pozvánka na vánoční jarmarkPředvánoční Vídeň