Thanksgiving v 8. B

prosince 08, 2021

Dne 26. listopadu proběhla v 8. B projektová výuka na téma „Thanksgiving Day” (Den díkuvzdání). Nejprve jsme si upravili třídu, kde jsme díky spojení lavic vytvořili jeden velký jídelní stůl, který zaplnilo jídlo, co jsme si přinesli.

Na začátku hodiny jsme si pustili krátké instruktážní video, ve kterém jsme se seznámili, co „Thanksgiving Day“ je, kde a jak se slaví a co lidé v tento den vaří a následně jedí. Pak proběhla velká hostina. Měli jsme dokonce „krocana“ (ve skutečnosti to bylo obyčejné grilované kuře). Dále jsme na stole mohli najít šťouchané brambory, šneky z listového těsta, pečivo, popcorn a různé druhy nápojů. Stůl se pod množstvím jídla zcela prohýbal.

Po skončení hostiny jsme se všichni přesunuli k výrobě vlastního krocana, na kterého bylo naším úkolem napsat, za co jsme vděční. Každý si svého krocana mohl vyzdobit, jak jen sám chtěl. Krocani měli různé barvy i vzory. Sami se v naší galerii můžete podívat.

Na konci hodiny jsme si ještě zopakovali, co vše jsme o „Thanksgiving Day“ dozvěděli, a odpověděli jsme si na některé nejasné otázky.

(Lucie Kotoulová, 8. B)

Hrátky s krejčovským metremPředvánoční tvoření v knihovně
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty