Terénní výuka v Pasohlávkách

června 10, 2022

Že jsou Pasohlávky úžasné místo pro život, věděli už lidé od pravěku a svého krásného domova si váží dodnes. A my jsme se po stopách předků vydali v pasohlávské škole. Téměř celý týden jsme trávili v přírodě a plnili zážitkové úkoly.

Jeden den jsme byli pravěcí lidé, sbírali léčivé byliny, stavěli chýše a hledali poklady. Další den jsme putovali na hradiště Mušov na „Římský kopec“, prošli si naučnou stezku o římském osídlení a hráli si na dobývání pevnosti. Toto téma jsme ještě rozšířili návštěvou muzea Brána do Říše římské, kde jsme absolvovali legionářský výcvik a hledali archeologické vykopávky.

Středověk jsme si přiblížili hrou v rolích, jak se žilo ve středověké společnosti (plán hry k nahlédnutí zde) a stavěli hrad.

I když děti historické průhledy zaujaly, tak nejlepší byl návrat do současnosti a život tady a teď. Největším zážitkem totiž bylo pro děti přespávání ve škole s táborákem a hraním her.

Tento týden nám ukázal, že mnohdy se ve škole učíme více než učivo, ale učíme se spolupracovat v týmu, pomáhat si, vážit si svého domova i své svobody.

Nora Škorpíková a Lenka Žaludková

Návštěva předškoláků ve školeCesta lodí
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty