Svatomartinský pochod

prosince 01, 2022

V pátek 11. 11. 2022 proběhlo milé setkání žáků 2. C a dětí z mateřské školky, ze třídy Sluníčka. Za zpěvu písní s doprovodem kytary, flétny a rytmických nástrojů jsme společně putovali od mateřské školy kolem kostela a budovy školy na Lidické. Dále naše kroky vedly přes náměstí a došli jsme do místního kinosálu.

Druháčci zde na pódiu předvedli dětem ze školky krátkou scénku o životě svatého Martina, kterou si pilně připravovali. Naši malí kamarádi ocenili toto vystoupení krásnými úsměvy a vděčným potleskem.

Tímto ovšem program nekončil. Po představení jsme společně vytvořili na pódiu kruh a paní učitelka ze školky měla pro nás připravené zajímavé povídání o svatomartinských atributech, mezi které patří: plášť, meč, podkova, husa a víno.

Sluníčka pro druháčky připravila milé překvapení v podobě napečených voňavých svatomartinských rohlíčků. V duchu myšlenky svatého Martina, který se rozdělil s žebrákem o svůj důstojnický plášť, se mladší děti rozdělily s kamarády druháčky. Ve dvojicích si společně rohlíček rozlomily a obdarovaly se touto dobrotou.

Jaké by to bylo setkání, kdyby nebylo zakončeno slavnostním přípitkem? Na rozloučenou a s přáním všeho dobrého do dalších dní jsme společně pozvedli číše s levandulovou limonádou.

Čáry, máry, abraka dabra – kouzlení v PasohlávkáchAED defibrilátor – malý přístroj s velkým významem