Svatební projektová výuka

Listopad 13, 2018

Svatba je velkou událostí v životě člověka, proto jsme se na tento významný den zaměřili i na naší škole. V rámci projektové výuky ve výchově k občanství si žáci 6. tříd zkusili tento okamžik prožít na vlastní kůži.

Po vysvětlení základních úkonů a nastínění rolí svatebčanů spočívala zodpovědnost za průběh obřadu na jednotlivých žácích a jejich třídním kolektivu. Výběr oděvu, svatební hostinu i případné zvyky měli žáci již zcela ve své režii.

Samotnému obřadu předcházelo mnoho příprav. V hodinách českého jazyka byla vytvořena svatební oznámení se jmény nevěsty a ženicha. Svědkové museli zajistit snubní prsteny a kytici pro nevěstu. Nechyběla svatební hudba, fotograf a samozřejmě oddávající a družičky. Žáci si mohli vyzkoušet jak sňatek církevní, tak i občanský. Pod dohledem matrikářky novomanželé podepsali oddací list již pod společným příjmením.

Téma svatby bylo završeno ve výtvarné výchově, kde byl volnou technikou zachycen nejzajímavější okamžik dne.

Mgr. Věra Křenová, Mgr. Nikola Michálková

Florbalové šílenstvíSvatý Martin ve III. odd. ŠD