Strašidelný den v Pasohlávkách

Listopad 08, 2015

Poslední říjnový školní den naše škola potemněla a proměnila se ve strašidelnou. V pátek 23. října se ve třídě 1. D a 2. D potkali kostlivec, čarodějnice, duchové a další příšery. V rámci projektové výuky se žáci dozvěděli zajímavosti o strašidlech, která jsou v tomto období symbolem svátku Halloween. My jsme se však zaměřili na strašidla výhradně česká.

Na úvod se všechny masky představily a prozradily ostatním své schopnosti a místo, kde straší. Abychom se báli ještě víc, následovalo čtení pověstí o nadpřirozených bytostech. Pomocí powerpointové prezentace jsme se seznámili s nejznámějšími i ohroženými lesními strašidly, jako jsou např. bludičky, divoženky a hejkal. Nabyté znalosti pak prověřily hádanky a následovala návštěva strašidel ve školce, kde nás čekalo milé přivítání.

Dopolední strašení jsme zakončili zhlédnutím napínavé pohádky a ochutnávkou sladkých upířích zubů. Odpoledne rej masek volně pokračoval ve školní družině.

Jana Turečková

Přidat komentář
Listopad je „florbalovým měsícem“Nebojíme se strašidel

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty