Stezka odvahy a spaní v tělocvičně

září 23, 2017

Je 1. 7. 2017 a s dětmi se scházíme v osm hodin večer ve škole. Společně vcházíme do tělocvičny a každý si chystá své „hnízdečko“, ve kterém bude nocovat. Aby nás později při spánku nerušilo kručící břicho, tak odcházíme na dvorek a chystáme si táborový oheň. Během chvíle se vzduchem šíří vůně špekáčků a nám se sbíhají sliny. S chutí se pouštíme do jídla. Bříška jsou plná a s přicházející tmou v nás roste napětí. V 22:00 hod. opouštíme s baterkami školu a vyrážíme na stezku odvahy plnou úkolů a překvapení. Čeká nás i úsek, který každý musí projít sám, a dokonce bez baterky. První odvážlivci vyráží samostatně a bez baterek vzhůru do tmy, najednou se uprostřed cesty začne hýbat křoví a vypadá to, že s křikem vezmeme nohy na ramena a poběžíme rovnou domů. Děti jsou ale statečné, překonávají první zaleknutí a pokračují v cestě dál. Kolem půlnoci se statečně vracíme zpět do školy a plni dojmů, ale zároveň i unaveni, zaléháme do svých spacáků. Ráno vstáváme potěšeni a pyšni svou nebojácností, za kterou jsme odměněni diplomem, a odcházíme domů jako největší hrdinové.

Tak zase příští rok.

Lenka Žaludková, vychovatelka ŠD Pasohlávky

Pohádkový denPoděkování
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty