Stezka bosou nohou

září 08, 2015

Ve středu 3. června vyrazily děti z pátých tříd na vlastivědnou exkurzi do Valtic. Tam si prošly krásnou přírodou mezi vinohrady trasu příznačně nazvanou Stezka bosou nohou. Nejodvážnější  jednotlivci opravdu absolvovali celou 5 km dlouhou okružní cestu vyhřátou od sluníčka naboso. Jiní se vyzouvali jen na některých stanovištích.

Těch nás na celé stezce čekalo hned 11, mohli jsme se na nich bosí projít po různých přírodninách, např. po kůře, kamenech, šiškách, písku apod., projít visutý most z trámů nebo se sklouznout na skluzavce. Největší atrakcí se pro všechny stalo stanoviště, na kterém jsme se mohli brodit blátem v korytě, tuto nevšední procházku bahnem někteří absolvovali hned několikrát a také podle toho pak vypadali. Vyzkoušet jsme si zde mohli i čich u testovacích budek, kde jsme poznávali různé vůně. V bludišti jsme si pak ověřili důležitost našeho zraku. Po důkladném omytí od bláta a osvěžení, které všem v tom vedru přišlo vhod, jsme pokračovali k dalším stanovištím. Po zvládnutí táhlého kopce jsme uvítali zastávku u lehátek, na kterých jsme si opět mohli celí vyčerpaní chvilku odpočinout. Na závěr jsme dorazili ke Kolonádě, tam nás čekalo závěrečné společné focení.

Jelikož tato stezka od sebe odděluje Valtice a rakouskou obec Schrattenberg, stalo se nám po cestě hned několikrát, že jsme se jednou nohou ocitli v Rakousku, takže jsme se vlastně podívali i do zahraničí. Někteří z nás se dokonce od paní učitelek naučili i nějaká německá slovíčka. Exkurze byla pro všechny zážitkem a uvědomili jsme si tam různé smyslové vjemy, což je také podstatou celé této stezky.

Veronika Gajdošová, Hana Konečná, Martina Kozderová

Přidat komentář
Skřítci – 4. ročníkPřírodovědný kroužek

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty