Štafetový pohár

května 11, 2022

Ve středu (27. 4. 2022) se naše škola zúčastnila prvních školních atletických závodů. Jednalo se o štafetový pohár. Běhalo se v Brně na atletické stadionu Moravské Slavie. Závodit
se vydalo 16 vybraných dívek a chlapců prvního stupně základní školy, respektive 8 děvčat a 8 kluků. Jmenovitě jde o tyto jedince:

KURIMAI Libor (1. B).

PLCH Erik (1. B).

STUDÝNKOVÁ Diana (1. C).

BOHÁČKOVÁ Karla (2. A).

FASORA Šimon (2. A).

TOMAN Sebastian (2. C).

SNÁŠELOVÁ Nikol (3. A).

ŠESTÁKOVÁ Natálie (3. B).

VACULÍKOVÁ Amálie (4. A).

HROUDNÝ Adam (4. C).

KARÁSEK Sebastian (4. C).

SÝKORA Marek (4. C).

ŠEVČÍKOVÁ Veronika (4. C).

KOŠUTOVÁ Simona (5. A).

PSOTOVÁ Bára (5. A).

VIMR Adam (5. C).

Jednalo se o první závody, takže šlo především o rozkoukání se a o seznámení se s touto akcí
(s organizací, s harmonogramem, s pravidly atd.). Děti si zde poměřily síly s vrstevníky z dalších 15 škol. Závodilo se ve čtyřech štafetových bězích: 8krát 100 metrů (žáci a žákyně 1.–3. třídy), 8krát 100 metrů (žáci a žákyně 4.–5. třídy) a ve dvou štafetových bězích 8krát 200 metrů. Po doběhnutí každý tým získal určitý počet bodů. Tyto body se sčítaly a nakonec se z nich „udělalo“ závěrečné pořadí v rámci škol. Naše družstvo obsadilo desáté místo.

Věřím, že máme premiéru odbytou a příští rok přijedeme silnější. Tak či tak si ale žáci a žákyně zaslouží obrovskou pochvalu za to, že jeli naši školu reprezentovat a že se nebáli postavit na startovní čáru.

Jarní soutěž mažoretekNeurony