Soutěžíme s abecedou

ledna 11, 2023

Abeceda to je věda,

naučit se lehce nedá.

Já ji umím hned,

než bys řekl med!

Žáčci třetích tříd se v hodinách českého jazyka seznamovali a učili abecedu. Aby si lépe abecedu zapamatovali, vyrobili jsme si kartičky s jednotlivými písmeny. S těmi jsme pak pracovali v hodinách a pro zpestření výuky jsme také soutěžili o nejrychleji poskládanou řadu abecedy. Tři nejrychlejší žáci z každé třídy se pak utkali s ostatními třeťáky. A jak to dopadlo? Na prvním místě se umístila Elen Sekničková (3. E), druhé místo obsadil Jonáš Himer (3. C) a třetí nejrychlejší žákyní byla Kateřina Kufová (3. C). V soutěži pak pokračovaly všechny děti ve čtyřčlenných či pětičlenných skupinkách. Jejich úkolem bylo seřadit daná slova podle abecedy. Nejrychlejší byly děti ze 3. A. Zábavnou hodinu jsme zakončili rozdáním diplomů a sladkou odměnou.

                                                                                                                                  Mgr. Jitka Králíková a paní učitelky třetích tříd

Kapřík LojzíkVánoční jarmark roku 2022
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty