Soutěžíme s abecedou

naučit se lehce nedá.

Já ji umím hned,

než bys řekl med!

Žáčci třetích tříd se v hodinách českého jazyka seznamovali a učili abecedu. Aby si lépe abecedu zapamatovali, vyrobili jsme si kartičky s jednotlivými písmeny. S těmi jsme pak pracovali v hodinách a pro zpestření výuky jsme také soutěžili o nejrychleji poskládanou řadu abecedy. Tři nejrychlejší žáci z každé třídy se pak utkali s ostatními třeťáky. A jak to dopadlo? Na prvním místě se umístila Elen Sekničková (3. E), druhé místo obsadil Jonáš Himer (3. C) a třetí nejrychlejší žákyní byla Kateřina Kufová (3. C). V soutěži pak pokračovaly všechny děti ve čtyřčlenných či pětičlenných skupinkách. Jejich úkolem bylo seřadit daná slova podle abecedy. Nejrychlejší byly děti ze 3. A. Zábavnou hodinu jsme zakončili rozdáním diplomů a sladkou odměnou.

Mgr. Jitka Králíková a paní učitelky třetích tříd

Kapřík LojzíkVánoční jarmark roku 2022