Soutěž Voda živá

října 06, 2015

Tato soutěž byla vyhlášena českou neziskovou organizací Arnika, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Význam vody totiž v celosvětovém měřítku neustále roste. Lidstvo dnes užívá 54 % všech dostupných zásob sladké vody.

Soutěž je rozdělená celkem do 4 etap. První etapa se zaměřuje na bioindikátory vodního prostředí, ve druhé etapě mají za úkol soutěžící měřit čistotu a hledat původce znečištění, třetí etapa sleduje vliv lidí na místní tok a poslední část je zaměřená na co nejzajímavější prezentaci všech úkolů.

Za naši školu soutěží tříčlenné družstvo 7. A ve složení Silvie Urbičová, Lucie Valová, Jiří Veskerna. Práce je náročná. Naši badatelé pracují v přírodovědném kroužku i ve svém volném čase. V září proběhla první výprava k Šumickému potoku, byla provedena fotodokumentace, pozorování vegetace i odlov živočichů v terénu. V říjnu bude probíhat hledání odpovědí na záludné otázky o povodí toku a zpracování dobrovolných úkolů, které se zaměřují na možnosti snižování spotřeby vody v domácnostech. Výsledky soutěže budou vyhlášené na Světový den vody 22. března 2016.

Věra Harvánková

Přidat komentář
Dopravní výchovaBěh naděje v Pohořelicích

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty