Soutěž Mladý chemik

ledna 06, 2020

V úterý 10. 12. 2019 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické v Brně krajské kolo soutěže Mladý chemik. Do něj se probojovali nejúspěšnější řešitelé kol školních, za naši školu to byli Vojtěch Novosád, Petr Patočka a Josef Helešic z 9. B.

Soutěžní den začal testem, po kterém na mladé chemiky čekal bohatý doprovodný program. Žáky obohatila ukázka protichemických ochranných prvků využívaných armádou ČR, hudební kulturní vystoupení, interaktivní 3D modely v přírodovědném motivujícím centru a také efektní chemické pokusy.

V konkurenci 230 žáků si naši vedli velmi dobře a ve výsledkové listině zaujali místa v první polovině. I přestože nepostoupili na stupně vítězů, vybojovali pro naši školu pěkné 31. místo z celkového počtu 79 zúčastněných škol. A my věříme, že v příštích ročnících se podíváme i do celorepublikového finále této již tradiční vědomostní soutěže!

Zuzana Kouřilová

“Zpomal, prosím“Ohlédnutí za vánočním časem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty