Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2017/18“

prosince 08, 2017

Dne 6. 12. 2017 se vybraní žáci naší školy, kteří postoupili ze školního kola, zúčastnili 2. kola soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2017/18“ na Střední průmyslové škole chemické v Brně. Tato soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Žáci v rámci soutěže a hodinového testu museli prokázat patřičné vědomosti z oboru chemie. Soutěž byla finančně podpořena odbornou veřejností, firmami podnikajícími v chemickém průmyslu a Svazem chemického průmyslu. Za cíl si klade propojit základní školství, střední školství a odbornou praxi v chemii.

Soutěž byla tentokrát velmi nabitá účastníky. Celkem se zúčastnilo 192 žáků a 66 škol z Jihomoravského kraje. A i když se naši žáci nedostali do první dvacítky, umístili se na místech, za která se nemusí stydět. Naše škola se pak umístila v počtu soutěžících škol na 25. místě v kraji. Z naší školy se zúčastnili žáci 9. ročníků: Veskerna Jiří (78. místo), Urbancová Tereza (92. místo) a Langer Robin (110. místo).

Soutěž byla nabitá také kulturním programem a zajímavými a poučnými pokusy z chemie, fyziky a biologie. Naši soutěžící si mohli projít laboratoře a odborné učebny. Seznámili se tak s prostředím střední školy, které je čeká i na jiných středních školách, pokud budou pokračovat v dalším studiu po základní škole. Tento den byl pro naše žáky poučný, zábavný a aktivně prožitý. Doufáme, že v příštím ročníku se umístíme ještě na lepších místech a navážeme tak na vzornou reprezentaci a propagaci naší základní školy.

Petr Řiháček

Začátek adventu v 5. BJak to bylo s Mikulášem…
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty