Slohová cvičení v českém jazyce

října 11, 2018

Během září žáci sedmých ročníků v hodinách slohu zavzpomínali na vypravování. Tento slohový útvar by žáci již měli velmi dobře znát. Vyzkoušeli si vypravování na předem zadané téma a při vypracování mohli spojit své síly, neboť pracovali ve skupinkách.

Název práce byl pro všechny stejný: Vypravování o zlé ježibabě. K vypravování měla každá skupinka připojit i doplňující ilustraci. Možná to bylo tématem, možná tím, že byli žáci po prázdninách nabití energií, ale okamžitě se pustili do psaní a ve třídě panovala pravá a poctivá pracovní atmosféra.

Výsledkem byla vypravování o ježibabě Ohnislavě, která si svou krásu udržovala koupelí v jednorožčí krvi, nebo o ježibabě jménem Děravá Ponožka, která bydlela u Ráčkova rybníčku se svou kočkou Zašitou Fuskou, neméně zajímavá byla krutá a tvrdohlavá ježibaba Ostružina, Amanda narozena již roku 1862, moderní ježibaba youtuberka Pětichlupka ropuchová, která řešila zapeklité problémy se svým odběratelem, tisíc let stará ježibaba Krysina, která chovala orla jednokřídlého a ten každý den spořádal deset krys. Nechyběla ani zlá ježibaba Božka Rohožka se třemi vyžranými kočkami a prasátkem Pašíkem, či v lese žijící ježibaba s krkolomným jménem Hyldegarda Šnáblštatová.

Dalším slohovým útvarem, který nás ve slohu čeká, je popis. Po zkušenostech s vypravováním, kdy se skupinová práce velmi vydařila, nebudeme s podobným typem úkolu dlouho váhat.

Martina Hrdličková a Tamara Novosáková

Pevnost BoyardVýtvarné projekty o náboženstvích
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty