Slet čarodějů a čarodějek

Květen 28, 2018

Filipojakubská noc je tajemná a magická noc z 30. dubna na 1. května. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějný sabat.

Žáci z 3. A. a 3. C se slétli na čarodějný sabat v pátek 27. 4. 2018. U praskajícího ohně (díky interaktivní tabuli je možné všechno) se všechny přítomné čarodějky a čarodějové domluvili, že letošní slet bude famózní.  Oficiální setkání započne ochutnávkou vybraných pochutin a nápojů, pak bude následovat tanec a na závěr budou provětrána všechna košťata.

Šest skupin připravilo nezapomenutelné občerstvení:

• Jednohubky s mrkvovou pomazánkou
  • Jednohubky se sýrovou pomazánkou
  • Ovocné žížaly
  • Zeleninového slepýše
  • Lektvar s granátovým jablkem
  • Lektvar se zázvorem

Vlastnoručně připravené menu bylo velmi chutné, protože nic nezbylo. Následovaly tanečky a na závěr byla na čerstvém povětří v parku provětrána košťata různých velikostí, materiálů i výrobců.

AČČM (Asociace Čarodějnic Čech a Moravy) všem připravila letecký průkaz, který byl předán hlavními čarodějnicemi Andreou a Marií.

Dalton č. 8 byl zcela jiný než předchozí, ale byl nezapomenutelný.

Marie Bednářová

Plavecké závodyVenku nás to baví!!!