Slavnost Slabikáře a Popálky

prosince 05, 2021

Mohlo by se zdát, že jsme se v pátek 3. 12. moc neučili, ale pravda je taková, že jsme se naučili něco, co běžně neděláme. Přijela za námi lektorka Jana z organizace Popálky a povídala si s námi o nebezpečných situacích, při kterých se děti mohou popálit. Někdy tak strašně, že mohou skončit na dlouhou dobu v nemocnici a popálenina nikdy nezmizí. Sama byla popálená el. proudem. Zahrála nám loutkové divadlo, ukázala, co se děje s kůží člověka při popálení a jak vypadají jizvy. Každý žáček řekl svoji špatnou zkušenost (někdo s tavicí pistolí, jiný se svíčkou, termoforem nebo ohněm). Dobře nám poradila, co v nebezpečných situacích dělat. Určitě to bylo velice zajímavé setkání.

Ten den k nám také do třídy přišla královna Kniha a přinesla nám Slabikáře. Pasovala nás na čtenáře. Kluky modrou a holky růžovou šerpou s nápisem Jsem čtenář! Ve Slabikáři je vlepený pamětní list a dostali jsme také krásně barevnou záložku. Královna nás uvítala v království knih a těšila se, že budeme brzy číst knihy sami. Stihli jsme si také vyrobit královské korunky, protože nyní jsme princové a princezny z království knih.

Moc se nám to líbilo, děkujeme!

Prvňáčci a paní učitelka Mgr. Stanislava Zelinková

Hledání pokladuHrátky s krejčovským metrem
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty