Školní parlament v předvánočním období

ledna 05, 2018

Konec kalendářního roku se pro Školní parlament nesl v pracovním duchu.

Vše začalo již v listopadu, kdy se noví členové parlamentu, kteří byli zvoleni v říjnových volbách, poprvé sešli na společné schůzi. Kromě rozdělení funkcí, zvolení nového loga a prodiskutování způsobu fungování parlamentu se zástupci tříd společně dohodli na tom, že hlavním cílem pro letošní školní rok bude zvýšení aktivity činnosti parlamentu a především snaha o zapojení více žáků do akcí pořádaných parlamentem. A právě předvánoční čas k takovým akcím vybízí.

Jako první zorganizovali žáci mikulášskou nadílku pro spolužáky prvního stupně. Mikuláše a jeho mladšího pomocníka doprovázela početná skupina zlobivých čertů a hodných andělů, kteří rozdávali sladkosti. Některé děti se bály tak moc, že se schovávaly za své paní učitelky. Žádné z nich v pekle nakonec neskončilo. Spravedlivému Mikuláši stačil slib, že se děti polepší, a nějaká pěkná básnička k tomu.

Zajímavým nápadem k vytvoření vánoční atmosféry byl pokus o rekordní dopis Ježíškovi, na který si každý žák naší školy mohl napsat své tajné, originální, vysněné nebo opravdové přání. Žáci se zapojili opravdu ve velkém (dokonce své přání připsali i někteří naši bývalí žáci, kteří nás přišli navštívit). Na dopise je celkem 129 přání, některá z nich jsou opravdu nápaditá. Již teď víme, že příští rok se pokusíme rekord v počtu přání překonat.

Již tradičně pořádá také Školní parlament před Vánoci soutěž o nejlepší vánoční výzdobu tříd. Letos byly téměř všechny třídy velmi aktivní. Žáci své třídy vyzdobili vánočními stromečky, řetězy, papírovými vločkami a jinými dekoracemi. I když to bylo velice těžké, vyhrát mohla pouze jen jedna třída. Po společném hodnocení zástupců parlamentu zvítězila 9. B, která získala první místo i v soutěži o nejhezčí stromeček. Žádná třída však nepřišla zkrátka, snaha žáků byla oceněna drobnou sladkostí. Hlavní cenou pro vítěze byl vlastnoručně upečený dort žákyní 9. ročníku Zuzanou Müllerovou, za což jí velmi děkujeme.

Poslední den před prázdninami pak patří třídním besídkám, někteří žáci přišli svátečně vystrojeni v nějakém vánočním oblečení nebo s vánoční pokrývkou hlavy, což taktéž vzešlo z iniciativy Školního parlamentu.

Práce nebylo málo, ale zájem spolužáků nás těší a již teď se těšíme na další realizaci našich nápadů.  Školní parlament přeje všem hodně energie, nápadů a úspěchů v novém roce 2018.

Za Školní parlament Mgr. Tamara Novosáková

Exkurze na ŠpilberkZeměpisná olympiáda má své vítěze
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty