Školní kola olympiád z dějepisu a českého jazyka

února 21, 2022

Po více jak roční pauze způsobené pandemickou situací se žáci naší školy opět zapojili do školních kol olympiád z různých oborů.

Zájem o školní kolo dějepisné olympiády byl opravdu velký a velice nás těší, že všichni z přihlášených se s tématem „Šlechta v proměnách času“ vypořádali velmi dobře. Většina se stala úspěšnými řešiteli. Nejlépe pak dopadli Adam Kovář z 9. D a David Mezera z 9. B, kteří se dělí o první místo. Na 2. místě se umístila Sandra Konečná z 9. B a na krásném 3. místě Kateřina Furišová z 8. A.

Zájem poměřit si své znalosti s ostatními byl i v oblasti českého jazyka. Žáci museli nejdříve absolvovat testovou část a následně napsat slohovou práci na určené téma. I zde někteří dosáhli velmi dobrých výsledků. O vítězná místa se tentokrát podělila děvčata. S nejvyšším počtem bodů vyhrála Leona Mánková z 8. A, o druhé místo se dělí Sandra Konečná z 9. B a Tereza Mazalová z 8. C, 3. místo pak obsadila Kateřina Dreslerová z 9. B a Eliška Broclawiková z 8. A.

Postupujícím gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se bude konat na konci března.

Tamara Novosáková

Matematika v přípravných ročnícíchAť žije Pipi Dlouhá punčocha!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty