Školní dílny na ZŠ Pohořelice

října 06, 2016

V měsíci září začali žáci 7. ročníku v předmětu svět práce pracovat v nově vybavených školních dílnách se dřevem.

Žáci 2. stupně se v těchto hodinách budou setkávat v teoretické i praktické části výuky s technickými materiály: dřevem, kovem a v menším zastoupení s plasty. U dřeva se jedná především o běžné měkké smrkové řezivo, ale i tvrdé bukové dřevo, které je dobře opracovatelné.

Mimo jiné se žáci učí základním pracovním postupům jako je orýsování – práce s měřidly, upínání materiálu do svěráku, řezání obrobku a jeho úprava pilováním, rašplováním a jemným smirkováním.

Prvním úkolem bylo vyhotovení hrací kostky. Ukázalo se, že máme šikovné žáky. Při zhotovování výrobku, hrací kostky, bylo nutné, je nejprve stále upozorňovat na bezpečnost práce, museli se naučit také po sobě uklidit svůj pracovní stůl a vždy na konci hodiny očistit pracovní nástroje. Ale konečný výrobek překvapil. Většina z žáků třídy 7. C splnila pracovní postupy a byla schopna dokončit výrobek na dobré úrovni. Ukázalo se také, že s pracovními nástroji se chlapci většinou setkali už dříve, ale děvčata také nebyla pozadu. Předběhla kluky zase v pečlivosti provedení.

Kluky a holky práce v dílnách baví a těší se na další zhotovování výrobků ze dřeva.

Petr Řiháček

 

 

Hrajeme si na indiánySoustředění mažoretek 24. – 28. září 2016
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty