Škola v přírodě - Češkovice, Blansko 11. - 15. května 2015

září 08, 2015

Tak jako každý rok i letos vyrazili žáci a žákyně pátých tříd na školu v přírodě. Nové však bylo místo pobytu. Orlické hory jsme vyměnili za Moravský kras.

Po krátké cestě jsme se ubytovali v rekreačním zařízení Vyhlídka a využili jsme krásného počasí k procházce po nejbližším okolí. Okolní lesy nás nadchly tak, že jsme tam hned postavili domečky pro lesní skřítky. Po cestě zpět jsme pak ještě nasbírali květiny, které jsme si vylisovali na památeční listy. Večer si všichni začali psát svůj deník ze ŠvP, do kterého každý den přibyl nový zápis.

Úterní ráno jsme zahájili rozcvičkou. Nejprve se nikomu moc nechtělo, ale zanedlouho už se naše těla rozhýbala a my jsme byli připraveni na snídani. Pak následovala krátká výuka, samozřejmě na čerstvém vzduchu. Pročetli jsme si pečlivě pracovní list do češtiny, kde byly úkoly shrnující probrané učivo, a hlavně pověst o Macoše, kam jsme se vypravili po obědě. Šli jsme po silnici, památnou lipovou alejí i lesními stezkami. Jeskyni jsme si nejprve prohlédli při klasické procházce, ale druhou půlkou nás provezly lodičky po řece Punkvě. Tím naše dobrodružná pouť neskončila. Lanovka nás vyvezla nad propast, abychom mohli obdivovat její hloubku i z jiné perspektivy. Pěší cesta zpět nebyla snadná, nejprve jsme sice klesali do údolí, ale poté jsme zase museli vylézt z údolí nahoru, na druhou stranu. Večeře toho dne zmizela velmi rychle z talířů. Plni dojmů jsme pak všichni psali dopisy rodičům.

Středa se nesla v duchu ranního závodění. Paní učitelky rozmístily po lese čísla na kulatých dřevěných destičkách a žáci rozdělení do družstev museli nejprve vypočítat příklady a pak hledat svoje vyřešené výsledky. Po nalezení poslední placičky si tuto zábavu chtěli vyzkoušet i ostatní, tak se konalo druhé kolo. Jedno číslo se dlouho schovávalo, ale nakonec i to se našlo a my jsme pokračovali v cestě zpět do chaty. Pak jsme si všichni přinesli do klubovny bílá trička a bavili jsme se tím, že jsme si je na památku pomalovali barvami a fixami na textil, nechyběly na nich samozřejmě ani naše ctěné autogramy. Po obědě nás čekala další túra. Tentokrát jsme museli vyrazit svižným krokem, abychom přišli včas do bazénu v Blansku. Kromě skákání a skotačení jsme si zaplavali štafetu. Nejlepší družstvo dostalo večer odměnu a diplomy. Tento den nabitý různými činnostmi jsme ukončili zpěvem s kytarou u táboráku a stezkou odvahy.

Ve čtvrtek ráno se objevil déšť, který však brzy ustal, takže po krátkém výukovém programu v klubovně jsme se vypravili na místní atrakce kolem Vyhlídky. Po obědě následoval krátký polední klid a příprava na večerní karneval. Odpoledne jsme stihli ještě závody v běhu na krátkou vzdálenost, hru fotbalu a přehazované. Po večeři následoval již zmíněný karneval a soutěž o nejlepší masku. Rozhodování měly paní učitelky velmi těžké, takže nakonec ocenily pět nejlepších masek bez určení pořadí. Ani na škole v přírodě jsme neodolali pokušení povzbudit naše hokejové reprezentanty, a tak se po krátké diskotéce rozvinulo plátno, zapnul projektor a všichni jsme společně fandili!

V pátek jsme se po snídani museli sbalit, vyklidit pokoje a nachystat k odjezdu. Tím náš program ještě nekončil, protože další řádění pro nás bylo připraveno v zábavním centru Bongo v Brně. Tam se ztratily naše poslední síly a odpoledne už nás na parkovišti vítali rodiče.

Na závěr chceme velmi poděkovat všem rodičům za sponzorské dary i podporu a Spolku rodičů  při ZŠ a MŠ Pohořelice za finanční příspěvek. Velkou měrou k vydařené akci přispělo slunečné počasí, příjemné prostředí, milé paní učitelky a v neposlední řadě i spokojené děti. Každý si zde mohl najít tu svou oblíbenou činnost, na kterou bude jistě dlouho vzpomínat.

V. Gajdošová, H. Konečná, M. Kozderová, Y. Kardošová, T. Gazdíková

Přidat komentář
Matematické a fyzikální soutěže na základní školeSkřítci – 4. ročník

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty