Silový čtyřboj – naše premiéra

prosince 15, 2018

Šplh na laně bez přírazu, trojskok snožmo z místa, shyby podhmatem na doskočné hrazdě a sed-leh za 30 s bez opory nohou – to jsou disciplíny, které museli zvládnout chlapci i dívky, co se rozhodli poměřit si síly v krajském přeboru JMK soutěže s názvem Silový čtyřboj.

Ve středu 5. 12. se v tělocvičně SŠ polygrafické v Brně sešlo celkem 57 závodníků z 15 základních škol. První a zároveň nejtěžší zkouškou byl pro Jirku Patočku, Davida Lacinu, Dana Lukše a především pro Matouše Kavického šplh na laně, který jsme si byli před závodem vyzkoušet pouze jednou. Na tréninku se Matoušovi vyšplhat nepodařilo, ale závodní atmosféra doplněná povzbuzováním nás všech ho vyburcovala k tomu, aby lano pokořil za 17,1 s. Ostatní chlapci vyšplhali výtečně – Patočka za 4,9 s; Lacina za 6,1 s a Lukš za 5,4 s.

V trojskoku jsme si docela věřili. Kluci zde předvedli velmi pěkné vyrovnané výkony – Patočka 7,90 m; Lacina 8,10 m; Lukš 7,50 m a Kavický 8,10 m.

Následovaly shyby. Pan rozhodčí byl velmi přísný. Závodníci museli každý shyb provést precizně. Patočka zvládl 17, Lacina 12, Lukš 13 a Kavický 3 opakování. Matouš musel zapomenout na svoji sedřenou ruku ze šplhu.

Do závěrečných sedů-ledů chlapci nastoupili s tím, že teď se již nemají na co šetřit. Jirka dal 24, David 22, Dan 19 a Matouš 18 opakování. Po skončení závodu jsme se shodli, že největší rezervy jsme měli právě v této poslední disciplíně.

Nicméně konečné 7. místo v soutěži družstev je opravdu velkým úspěchem pro naši odvážnou čtveřici. A když ještě zmíním, že Jirka Patočka obsadil v soutěži jednotlivců krásné 8. místo, tak je jasné, že na škole máme opravdu špičkové sportovce.

Kluci, díky za super závod!

Renata Karpíšková

Advent v PasohlávkáchPéče o zdraví v 9. třídách
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty