Šesťáci si zahráli na rangery

června 02, 2016

V pondělí 23. května se všichni šesťáci vžili do role rangerů a vyzkoušeli si, v čem spočívá práce správce australského národního parku. Společně s třídními učiteli totiž zavítali do největšího zážitkového parku v ČR do Březové nedaleko Rokytnice nad Rokytnou. Zde pro nás byl přichystán program Strážce buše – RANGER, v rámci kterého si žáci vyzkoušeli několik aktivit v prostředí improvizované australské buše.  Po proškolení od instruktorů jsme zdolávali lezeckou stěnu, projeli jsme se na koních, vyzkoušeli jsme si lukostřelbu před tvrzí a objeli jsme park na čtyřkolkách. Ti nejstatečnější zdolávali vysoká lana, mnozí přitom překonali své hranice a odměnou jim byl pohled z výšky na celý park. Tato aktivita samozřejmě sklidila největší úspěch. Počasí nám přálo, a tak jsme volný čas mezi jednotlivými aktivitami trávili opalováním na sluníčku, různými hrami a vyplňováním pracovních listů. Jelikož zrovna Austrálii probíráme v zeměpise, připomněli jsme si, co je typické pro australskou buš a jak vypadá. Zopakovali jsme si však i starší učivo, když jsme zjišťovali zeměpisné souřadnice místa, či jsme na mapě hledali krajské město Vysočiny a zjišťovali vzdálenost z místa našeho výletu právě do Jihlavy apod. Ani po cestě autobusem jsme nezaháleli a zapisovali jsme si zajímavá místa, která jsme míjeli. Ničí pozornosti neunikla zejména jaderná elektrárna Dukovany, nadšení jsme byli ale i z vodní elektrárny Dalešice, nad kterou jsme se díky hodnému panu řidiči mohli projít po mostě a vyfotit si ji.

Po celém dni jsme se vrátili domů zcela vyčerpaní, ale plní nezapomenutelných zážitků.

Veronika Gajdošová, Veronika Šťastná, Petr Řiháček

Přidat komentář
Projekt Slunce v 7. B„Sto z deseti“ – tak hodnotíme naši ŠvP

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty