Soustředění mažoretek 24. – 28. září 2016

října 09, 2016

„Levá, pravá, raz, dva… zatočit a uklonit… ne, doprava a doleva… tak kam?“

To vše se ozývalo po dobu 5 dnů z okolí Drahonína na Vysočině. Školní kroužek, 40 mažoretek z Pohořelic, se vydal na konci září po dlouhé době na soustředění. To minulé bylo před 4 roky v Chorvatsku u moře. Letos jsme si vybraly krásnou přírodu, čistý vzduch a útulný Penzion Šafránkův mlýn. Prostředí tam mají nádherné, všude kolem lesy a ticho. Počasí nám víc než přálo, prostě vše ideální pro společný trénink pod širým nebem.

Denně jsme se mohly věnovat pochodování, tanci a průpravnému cvičení. Naše řady posílily od září nové dívky, takže část dne jsme vždy trénovaly a opakovaly loňské skladby. Zvládly jsme i nacvičit část nových tanců. To obnáší i pilování nových prvků a soustředění na jiné tvary v choreografii. Našim hlavním cílem bylo zvládnutí zcela nového závěrečného defilé společného pro všechny 3 skupiny dívek. Dalším velkým úkolem bylo zdokonalení v házení hůlkou. Není snadné ve správnou dobu vyhodit hůlku, chytit a přitom udržet rytmus pochodu a tvar v dané skladbě. To patří k těm nejtěžším dovednostem mažoretky.

Tréninkové chvíle jsme střídaly s odpočinkem na lavičkách pod stromem nebo krmením rybiček. Měly jsme i dostatek času si zahrát různé hry s míčem, skákaly jsme přes švihadla a dováděly na travnatých plochách mezi chatkami. Ani večer jsme nelenily. Ty, které měly chuť a sílu, zašly do posilovny. Jiné hrály stolní tenis nebo společenské hry. V rámci společného programu nás po dva večery bavila pochodová soutěž, kde dívky musely prokázat nasbírané mažoretkové zkušenosti. Nechyběly ani tradiční prvky školy v přírodě: budíček, bodování pořádku na pokojích, polední klid a osobní volno či večerka.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli podniknout toto setkání. Velké poděkování také patří maminkám, protože nejlepší svačinky jsou od maminky.

Moc se nám tam líbilo a těšíme se, až Vám budeme moci ukázat, co jsme všechno nového zvládly. Další foto k nahlédnutí zde.

Ivana Poprachová a Jana Dudová

Školní dílny na ZŠ PohořeliceZa blanickými rytíři a bezprávím totalitních režimů v Československu