S kulíškem v lese

února 08, 2022

Kulíšek nejmenší je naše nejmenší sova.  Je to také náš maskot třídy, který nás provází už od prvního dne školní docházky. Máme polovinu zimy za sebou a my jsme v prvouce ukončili kapitolu zimy daltonem zaměřeným na stálé ptáčky. Některé z nich už umíme poznat. Rozumíme, proč jejich kamarádi musí do teplých krajů. Víme, čím je potěšíme u krmítka.  Také jsme si o nich četli všelijaké zajímavosti v encyklopediích. Poslouchali jsme jejich zpívání a dívali se na video o kulíškovi. Zopakovali jsme si i pravopis ú, ů a matematiku. V tělocvičně jsme si na ptáčky hráli a nechyběla ani pořádná bitka o bobule. Dost jsme si to užili.  Poslední hodinu jsme si kulíška vyrobili. Stačila nám šiška z borovice a vata.

Věříme, že se vám naši kulíšci také líbí.

Školáci z 2. B a paní uč. Poprachová

Den ve starověkém ŘeckuTvorba trvalých preparátů aneb za tajemstvím mikrosvěta
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty