Rozvoj kreativity dětí ve školních dílnách

listopadu 17, 2019

Žáci šestých ročníků se snaží zužitkovat své teoretické poznatky ve školní dílně. Tématem letošních dílen se stala práce se dřevem. Někteří žáci se nadšeně pustili do práce. První úkol byl jednodušší, a to výrova brousítek a kostek. V následujících hodinách již na žáky čekají složitější výrobky.

Ale ani žáci sedmých ročníků nezahálí. Začátek roku byl věnován opakování, kdy žáci vyráběli výrobky ze dřeva. Žáci si vyrobili dekorace strašáka a sněhuláka, někteří podšálky pro maminky. A od práce se dřevem se žáci pomalu přesouvají k práci s kovem – nejprve s drátem. Pomocí šablon budou vyrábět drátované ozdoby, jimiž budou moci ozdobit vánoční stromečky.

Žáci 7. B se v rámci předmětu svět práce podívali do provozu firmy NERIA INDUSTRY a.s., kde mohli vidět, jak se dá plech zpracovávat na další strojní součásti. I pro další třídy plánujeme návštěvu nějakého výrobního závodu v Pohořelicích a jeho blízkém okolí.

Na závěr připojuji zprávu z kroužku dílen. V loňském roce jsme vyráběli ptačí budky a okrasné ploty. Letošní rok začali žáci pilně pracovat na výrobě hlavolamu.

Jitka Benová

Z hodin slohuMatematika v přípravné třídě