Říjnová 2. B

listopadu 07, 2019

Ptáte se, jak se nám v říjnu dařilo? Báječně, protože jsme stihli fůru práce, a k tomu to byla zábava. Ve čtvrtek 3. 10. jsme se zásobili šípky a vyrobili si z brambory ježečka. Díky pohádce O nespokojené houbě, kterou jsme kreslili, jsme zjistili, že máme být rádi za to, co máme. Už poznáme druhy vět a dokážeme se lépe orientovat ve slovních úlohách. V geometrii umíme lépe pracovat s  pravítkem, víme, co je to šrafovat a rýsovat. Shlédli jsme v prvouce dokument Život lesa, který nám doplnil vědomosti o něm. Hrajeme ručně vyráběné pexeso, a tak si pamatujeme listnaté i jehličnaté stromy, ptáky a savce. V daltonském vyučování jsme během posledního říjnového týdne samostatně i za pomoci kamarádů nahlédli do tajů Halloweenu. Známe děsivý příběh o Jackovi a dýni. Dozvěděli jsme se, proč máme svátek Dušičky, a už víme, jaké změny podzim v přírodě nachystal. Každý získal korunky a doplnil si sbírku. Do hudební výchovy jsme si vyrobili hrkátka a z oken se na nás smějí naši papíroví draci.

Víme, že v naší třídě máme Rostíka, nejúspěšnějšího sběrače kaštanů na škole. Další čtyři sběrači (Barča, Liborek, Adélka a Vanesska) s ním za odměnu navštíví zábavní park v Brně. Gratulujeme!

To byl říjen plný událostí. Vše si můžete prohlédnout na fotkách. Mějte se hezky – podzimně!

Vaši druháčci a paní učitelka Stanislava

Výroba modelínyStrašidelná škola
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty