Reportérem v Kamence - regionální výuka v terénu

září 06, 2015

Žáci sedmých ročníků se mohli v pondělí 8. 6. 2015 přesvědčit o tom, jak těžká je práce reportéra. Na jeden den se převtělili do role geografů, novinářů, lovců senzací, grafiků a fotodokumentaristů. To vše díky výukovému programu na LIPCE. Pomocí map, GPS přístrojů a navigačních hesel ukrytých pod QR kódy zkoumali místo zcela unikátní a pro ně neznámé – Kamennou kolonii v Brně. Získávali potřebné informace pro sepsání vlastní reportáže, které doplňovali fotografiemi. Poznali zde problémy a postavení místních obyvatel vůči ostatním městským čtvrtím Brna i stanoviska zastupitelů. Nejvíce se líbily dvě reportáže, které budou uveřejněné v listopadovém čísle Jihomoravských ekolistů.

Přidat komentář
Co nového v pasohlávské školičce – květen 2015Čtvrťáci učí prvňáky

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty