Recitační soutěž 2. stupně

února 23, 2017

Že jste ve středu 15. února zaslechli hlasitý potlesk? Tak ten vycházel ze třídy, v níž se konala recitační soutěž 2. stupně.

Vedle překvapivě velkého počtu recitátorů bylo přítomno i početné publikum, které se postaralo o podporu všech vystupujících.  Ti se vždy nejprve stručně představili a poté se pustili do svého přednesu. Jak už je zvykem, repertoár byl opět široký – od Žáčkových a Seifertových básní přes Máchův Máj až po Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho. Výkony žáků byly různé, v některých případech hrála velkou roli tréma, nicméně se zde našlo hned několik talentů. Po vystoupení všech žáků čekal porotu složenou z češtinářů nelehký úkol – určit vítěze a rozhodnout, kdo nás bude reprezentovat na okresním kole v Ivančicích.

A jak to dopadlo? V kategorii 6. – 7. ročník zvítězil Nikolas Svoboda (6.B) těsně před Kristýnou Strakovou (7.B) a Markétou Kachyňovou (6.C). V kategorii 8. – 9. ročník vyhrála Simona Polzerová (8.C), za kterou se umístila Jelena Marjanovič (9.C) a Adéla Blovská (9.C).

Účastnit se recitační soutěže chce velkou odvahu, takže ještě jednou všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme hodně štěstí a pevný hlas.

Veronika Gajdošová

Kouzelnické vystoupeníIvan Stuchlík besedoval na mikulovském gymnáziu
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty