QR kódujeme

května 15, 2021

Na začátku května jsme si v 5. A výuku zpestřili QR kódy, dvourozměrnými čárovými kódy, které vznikly v Japonsku a jsou v dnešní době využívány např. k úhradě plateb na internetu, k placení faktur nebo ke sdílení hesla k wi-fi. Jejich výhodou totiž je, že můžou zprostředkovat internetový odkaz nebo text a aplikace na jejich čtení jsou zdarma.

V matematice jsme se s jejich pomocí pustili do objevování rozloh kontinentů. Se zjištěnými číselnými údaji jsme počítali a procvičovali jsme si tak písemné sčítání a odčítání. V češtině jsme si zahráli únikovou hru, kdy nás kódy provedly interaktivními cvičeními s tématem přídavných jmen. Zdárně vyřešit všechna náročná cvičení a uniknout se nakonec povedlo všem týmům.

Mgr. Martina Kozderová

Rotundy ve 4. D aneb Když se práce daříDelicious Pancakes
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty