První školní týdny v 1. C

října 03, 2016

Náš první měsíc ve škole jsme zvládli všichni na jedničku. Nikdo nepláče, smějeme se, těšíme se na své spolužáky a také  na výuku, kterou nám paní učitelka zpestřuje různými úkoly. Mezi nejoblíbenějšími úkoly je nyní práce s vyrobenou modelínou. Zopakovali jsme si nejenom barvy, tvary, ale procvičujeme neustále motoriku, počítáme první příklady, modelujeme první písmenka a přemýšlíme nad logickou řadou. Kdyby si chtěl někdo modelínu „uvařit“, recept nám paní učitelka prozradila taky.

(Modelína: 300 ml vody, 2 lžíce octa, 1 lžíce oleje, 150 g hladké mouky, 75 g soli, potravinářské barvivo). Na teflonové pánvi smícháme ingredience a vaříme za stálého míchání na mírném ohni, dokud se nevytvoří hmota podobná modelíně. Modelína nesmí lepit, proto nesmíme proces uspěchat a mouku necháme pořádně propařit.

Marcela Větrovská

Vše o mně – projektové vyučováníDýňáci
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty