Mimořádné situace – výukový program První pomoc

května 12, 2016

Normálně jsme všichni zdraví, ale někdy se stane, že nejsme. Pak musíme volat číslo 155. To je zdravotnická záchranná služba. Jak si poradit s touto situací, když se v ní někdo ocitne? My to už víme: zavolat na 155, nahlásit svou adresu, zjistit zda osoba dýchá či nikoli. Tohle všechno a mnoho dalšího si koncem dubna a začátkem května vyzkoušeli naši žáci 0. – 3. tříd během výukového programu První pomoc.

Program obsahoval následující podoblasti první pomoci:

  •          Přivolání odborné pomoci (linka 155, 112)
  •          Zlomeniny
  •          Popáleniny
  •          Zástava dechu, bezvědomí
  •          Žilné / tepenné krvácení
  •          Poranění hlavy a páteře

Neznalost první pomoci někdy vede k tomu, že se bojíme poskytnout první pomoc, abychom druhému ještě více neublížili.

Mnoho situací, které mohou nastat, si vyzkoušeli doslova na vlastní kůži a snad by si již dokázali poradit jak někomu pomoci. Pro věrohodnost pan lektor děti maskoval, aby vše vypadalo skutečně. Jeden měl na ruce popáleninu, druhý střep, zlomeninu nebo jim tekla krev například z nosu. Děti se nebály ukázat, jak by zraněným spolužákům pomohly. Na figuríně si mohly vyzkoušet i masáž srdce.

Nejdůležitější pravidlo, které jsme se dozvěděli, však je:

JAKÁKOLI POMOC JE LEPŠÍ NEŽ POMOC ŽÁDNÁ.

Přidat komentář
Exkurze „Poslední roky války na Valašsku a geografie lázeňství“Hry bez hranic 2016

Přidejte Váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty