Projektový den u druháků

října 15, 2018

Ve dnech 25. a 26. září proběhlo projektové vyučování v souvislosti s blížícím se státním svátkem pod názvem „Svatý Václav – patron české země“. Po trošce historie o životě a významu sv. Václava a kratičkém videu, se žáci zapojili do skupinové i samostatné práce. Pomoci různých úkolů v pracovních listech se žáci dozvěděli, že svatý Václav je českým patronem, připomněli si jeho bratra Boleslava či jeho babičku – svatou Ludmilu, která ho vždy vedla ke spravedlnosti a skromnosti. Ví, kde by našli jeho ostatky a sochu. V pracovních listech si zároveň procvičili matematiku i český jazyk. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností si děti vyrobily papírovou postavičku svatého Václava na koni. V hudební výchově jsme se naučili písničku Boleslav, Boleslav. Teď už všichni druháci vědí, proč slavíme Den české státnosti.

Jitka Králíková

BuřtobraníVlastivědná exkurze za zvířátky