Projektový den Rozpočti si to!

ledna 10, 2023

Ve středu 21. 12. 2022 proběhl na naší škole projektový den na téma finanční gramotnost, kterého se zúčastnili žáci devátých ročníků pod dohledem lektora ze společnosti Yourchance o. p. s. Michala Škerleho. A proč? V dnešní době je velmi důležité se v této oblasti vzdělávat. Každý by měl mít představu o tom, jak fungují peníze, proč je důležité mít přehled o příjmech a výdajích nebo jak se nedostat do dluhové pasti.

Tento projekt umožnil žákům nahlédnout do života zvolené fiktivní rodiny, prožít si nejprve měsíc a poté i celý rok s cílem zajistit rodině základní životní potřeby, ale splnit každému členu i jeho sny. Základním úkolem bylo například vytvořit rodinný rozpočet, vybudovat dostatečnou finanční rezervu, rozhodnout o stylu bydlení, dopravy, stravování. V průběhu celé hry plnily týmy i kreativní úkoly, za které mohly získat herní peníze navíc – tzv. chechtáky. Ty na závěr vyměnily za ceny ve speciálním obchůdku. Učili se navíc kreativitě a týmové spolupráci.

Projektový den se vydařil. Vše proběhlo herní a interaktivní formou. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací a mnohé pojmy z finanční gramotnosti jim už nejsou cizí.

Předvánoční tvoření ve školcePomáhat a chránit – exkurze přípravných tříd
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty