Projektové vyučování v 1. třídách

listopadu 08, 2018

V minulých dnech slavila naše republika významné výročí. I my, žáci prvních tříd, jsme se ve škole k oslavě připojili. Vyzdobili jsme si vlajkami třídu, společně jsme se se všemi spolužáky vyfotografovali, ale hlavně jsme se hodně o vzniku Československé republiky dozvěděli. Neumíme zatím číst, známe jen několik písmenek, a proto jsme pozorně naslouchali paním učitelkám, porovnávali jsme a srovnávali obrázky z let 1918 -2018, poslouchali jsme hymny z těchto let a sledovali jsme i krátké vzdělávací programy. Co tedy víme? Máme představu o tom, co je to stovka …hoooodně svíček na dortu (10 x 10).  Známe dva letopočty, a to 1918 a 2018. Víme, že dřívější název republiky měl pět slabik (Československá) a že nynější název je kratší, má 2 slabiky (Česká).  Změna nastala i v naší hymně – na začátku byla delší a nyní má jen první sloku.  Delší verze se nám líbí více, slovenská část je taková „ bojovnější“.  Umíme namalovat naši vlajku a víme, co je to trikolora. Pozorovali jsme symboly naší republiky. Dokážeme říci jméno prvního československého i nynějšího prezidenta. Vyprávěli jsme si o tom, jaká byla dříve škola, jaké předměty se v ní učily a jak je tomu dnes. Je toho hodně, ale také jsme se tomu věnovali celý měsíc. Ze všech materiálů jsme si vytvořili „knížku“. A ta je super.

Žáci a třídní učitelky 1. tříd

100 let republiky ve druhých a třetích třídáchZáložky do knihy spojily školy
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty