Projekt Kouření

března 10, 2017

Proč zrovna projekt o kouření? Ukazuje se, že až 40 % lidí v ČR kouří. Každoročně umírá v ČR kolem 22 000 lidí na srdečně – cévní choroby, různé nádory a chronická onemocnění průdušek.

Počátkem března proto proběhl projekt, který propojil dovednosti žáků získané v rámci hodin výchovy ke zdraví, dějepisu, matematiky, přírodopisu, environmentální výchovy a snažil se žákům přiblížit nelichotivý osud kuřáků. Úkolem žáků bylo samostatně vyhledávat, třídit a prezentovat informace o tomto zlozvyku. Žáci byli rozděleni do 5 skupin a měli zpracovat tyto 4 úkoly:

• Historie tabáku – vytvoření časové osy pěstování a užívání tabáku, jeho cesta do Evropy
  • Škodlivost kouření na lidské orgány – kreslení cesty cigaretového kouře dýchacími cestami, zpracování nemocí z kouření
  • Statistika kouření – zpracování ankety o kouření do grafů, výpočty.
  • Zlozvyk kouření – hledání hrozivých čísel a zákonů o kouření v ČR a ve světě, tvoření protikuřácké kampaně

Nejen škola musí vychovávat. Důležité je nepodlehnout vlivu vrstevníků. I tak se často všichni stáváme nedobrovolnými pasivními kuřáky, a to nejen ve vlastním domově.

Království pohádek a Nomíkovo povídáníOkresní kolo recitační soutěže