Projekt Kouření

března 28, 2019

Víte, že každý čtvrtý Čech si denně zapálí cigaretu? Tito lidé nejčastěji umírají na rakovinu plic. Ročně na ni zemře 16 000 lidí. Závislost na nikotinu je chronickou nemocí. Oxid uhličitý snižuje okysličování tkání, způsobuje kornatění tepen, zvyšuje se krevní tlak a tím i riziko infarktu a mozkové mrtvice. Nejlepší prevencí je nekouřit, a proto jsme do výuky v osmém ročníku v březnu opět zařadili toto téma. Žáci měli na výběr. Mohli vytvořit časovou osu dovozu, pěstování a užívání tabáku v Evropě, doložit škodlivost kouření na různé lidské orgány, zpracovat školní anketu a vytvořit zajímavé grafy nebo vymyslet protikuřáckou kampaň. Žáci 8. B se úkolům intenzivně věnovali a vytvořili poutavé postery. Objevily se tu informace o tom, jaké karcinogenní látky obsahují cigarety. Spočítali, kolik stojí cigarety kuřáka za 1 rok nebo jak vypadají vnitřní orgány silného kuřáka. Doufám, že práce dostatečně varovaly ostatní před kouřením.

Život dětemNásleduj mě…
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty