Projekt Forum Romanum

dubna 20, 2022

Rčení, že všechny cesty vedou do Říma, se ukázalo jako pravdivé. I naše školní chodby vás totiž přivedou přímo k Foru Romanu, tedy centru starověkého Říma. Jak je to možné? Žáci 6. A, C, D zakončili učivo o dějinách římské říše projektem, ve kterém stavěli papírové modely staveb, které se na tomto slavném náměstí nacházely.

Skupiny žáků si pak samy zvolily, zda postaví chrám, vítězný oblouk, koloseum či něco jiného. Materiál, postup práce, příprava, to vše bylo v kompetenci samotných dětí. Výsledek je naprosto skvělý. Všechny výtvory vystavené dohromady vytvořily charakteristickou změť antických památek, tolik připomínajících skutečný Řím.

Mgr. Tamara Novosáková

„Čeština a matematika hrou“ aneb kroužek doučováníVýzkumná činnost v 5. A
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty