Přírodovědný kroužek

září 08, 2015

Jedno březnové pondělí jsme měli náš kroužek výjimečně v přírodovědné učebně na Dlouhé. Paní učitelka Harvánková a její žáci z biologického kroužku pro nás připravili pozorování různých přírodnin pod mikroskopem, vytvoření barevné duhy v mléce, důkaz vitamínu C v ovoci, rozmělnění části listu rostliny a následné filtrování zeleného barviva. Nadšení mladších kamarádů je téměř nepopsatelné, neboť někteří vůbec poprvé „doopravdy něco zkoumali“. Společná hodina bádání velmi rychle utekla a moc se nám líbila.

Starším spolužákům a paní učitelce ještě jednou děkujeme za nové zážitky a poznatky.

Naše pravidelná středeční setkání většinou trávíme v nedalekém parku a jeho blízkém okolí. Nejvíce nás zajímá proměna přírody od podzimu do nynější jarní podoby. Občas se vypravíme i na místní dětská hřiště, kde plníme různé úkoly s přírodovědnou tematikou. Moc se těšíme na plánovanou vycházku ke splavu do Cvrčovic. Doufejme, že opět společně pěkně prožijeme prodloužené středeční odpoledne!

Andrea Švecová a malí přírodovědci

Stezka bosou nohouPraha už volá

Přidejte Váš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.