Přípravný ročník – jak to funguje

února 26, 2018

Každoročně již několik let otvírá naše škola tzv. přípravný (nultý) ročník.  V předchozím roce byl o výuku velký zájem, letos však dochází pouze 8 žáků. Je to velká škoda, protože děti mají možnost se připravit během školního roku na „skutečnou školu“.

Během dne se učí podle rozvrhu, ale v přípravné třídě má výuka výhodu v tom, že se nemusí přesně dodržovat přestávky, pokud žáčky nějaká činnost zaujme natolik, že nechtějí se zvoněním končit, pokračují v práci. A naopak, je-li na programu něco složitějšího a děti ztrácejí pozornost, pak paní učitelka zařadí přestávku, aby si všichni odpočinuli.

Výuka probíhá každý den od 7,55 do 11,30 hod., po skončení jdou děti pod vedením vychovatelek ze školní družiny na oběd do jídelny a odpoledne pak mohou strávit ve školní družině (do 16,45 hod.) nebo v dětském klubu (až do 18 hod.).

Pro koho je nultý ročník vhodný? Má-li dítě doporučený odklad z důvodu školní nezralosti, logopedické vady či nesoustředěnosti, je umístění do přípravného ročníku tím správným řešením. Kromě výuky se totiž malým žákům věnuje i logopedka, denní program funguje podle potřeb dětí a připravují se hravou formou na usednutí do lavic v první třídě.

Hana Konečná

Projektové vyučování prvních tříd13. vydání školního časopisu V Poho
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty