Absolventské práce počtvrté

června 28, 2017

Ve středu 28. června se na městském úřadě v Pohořelicích uskutečnila již tradiční školní slavnost spojená s prezentací absolventských a seminárních prací (předchozí rok zde). K mikrofonu se ve středeční dopoledne dostalo 12 řečníků, kteří předvedli publiku velmi zajímavé příspěvky na nejrůznější témata. Od čtvrtohor v podání Robina Langera jsme se dostali až k Jeleně Marjanovič a jejímu pohledu na „Srbsko očima české Srbky“. Velmi pozitivně na publikum zapůsobila ekologická kritika lidstva v podání Viktorie Peichlové. Radim Ráček oblečen do vojenské uniformy připomněl hrdinské skutky našich předků v 1. světové válce. Daniel Rozčinský prokázal velmi hluboké znalosti kultury japonských samurajů. Hlasitý aplaus si vysloužil Radek Bzduch za svůj nevšední projev spojený s ukázkou vznášejícího se dronu. Velmi originálním projevem a prezentací se představil Tomáš Novotný s tématem virtuální realita. Radim Pohanka posluchačům připomněl hrůzy holocaustu a 2. světové války s tématem Buchenwald. Podobné téma zvolil i Jakub Chrást, který se věnoval komunistické diktatuře v Československu (pracovní tábory). Markéta Horáková představila výtvarné techniky spojené s hmotou zvanou FIMO. Sabina Benšová si získala publikum svými znalostmi a podmanivým projevem o vesmírných zajímavostech. Michael Mažgút nás překvapil svými znalostmi o armádní technice z války ve Vietnamu a poukázal na utrpení civilního obyvatelstva ve válkách.

Pestrost prací ocenil také pan starosta a místostarosta, kteří se pravidelně této akce účastní. Na závěr ředitel školy ocenil žáky, kteří dosáhli v tomto roce úspěšných výsledků při reprezentaci školy a rozloučili jsme se s odcházejícími žáky devátých ročníků.

Velmi nás potěšil nebývalý zájem rodičů o prezentace prací. K vidění byly i slzy dojetí pramenící z hrdosti na své dospívající potomky.  Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Jsme na vás také pyšní!

Škola v přírodě očima žáků1. stupeň? Easy jak dva špízy!
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty