Preventivní programy

února 16, 2017

V prvním pololetí školního roku u nás proběhlo několik preventivních programů.

Proč říct NE cigaretám

V  rámci prevence jsme využili nabídku p. Klusákové, koordinátorky projektu Jihomoravského kraje a FN MU Brno – Proč říct NE cigaretám, která nám ve škole udělala besedu. Žáci 6. a 7. ročníků se dozvěděli informace o problematice závislosti na cigaretách, které poutavým způsobem podal člověk, jenž se zabývá její léčbou. Žáky toto téma velmi zaujalo, živě diskutovali a hodně se ptali. K dispozici je i webová stránka v rámci projektu Zdravý kraj – www.necigaretam.cz.

Anabell

Preventivní program byl také uspořádán speciálně pro dívky ze 7. ročníků. Připraven byl program o těle, příjmu potravy a pohledech do zrcadla. Paní Mgr. Říkalová z nadace Anabell nás provedla celým tématem vzniku poruch příjmu potravy, příjímání svého těla a zdravého životního stylu. Všechny dívky si program pochvalovaly. http://www.anabell.cz/

AIDS

Dalším dvouhodinovým programem pro všechny žáky 8. a 9. ročníků bylo seznámení se s nebezpečím pohlavních chorob a především virem HIV. Programem nás provedl lektor z nadace pracující v terénu. Z besedy jsme si odnesli mnoho nových poznatků, ale hlavně rad potřebných k bezpečnému životnímu stylu.

Lenka Koubková

Úspěchy žáků naší školy na sportovním poliSeznámení s předmětem ZVS