Přes Brno až do Evropy

října 09, 2017

Chladné počasí konce září neodradilo 4. B od exkurze do Brna. Vydali jsme se neohroženě hromadnou dopravou až do samotného srdce jižní Moravy a zakotvili jsme v parku u hradu Špilberk. Zde nás čekali pracovníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně, aby se s námi vydali na expedici po Evropě. Pomocí map, puzzlíků, pastelek a pracovních listů jsme navštívili všechny Evropské kouty od Velké Británie až po Ukrajinu, od Skandinávie po Maltu. Zúročili jsme své znalosti při náročných disciplínách, kterým kralovala nejčastěji práce s mapou. Došlo ale i na výtvarné zpracování historických památek, poznávání evropských metropolí z fotek známých míst nebo práci s jazyky, které nám motaly jazýčky. Každému týmu se hodily body za znalosti nabité z dovolených, knížek i filmů, score jednotlivých týmů bylo velmi vyrovnané, něco na památku si odnesli všichni. Vítěz však byl jen jeden a Špilberk se otřásl bojovým pokřikem týmu, který si přezval cenu za první místo.

První týdny školního roku 2017/18Pomníky doby
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty