Předvánoční čas

ledna 01, 2018

Posledních 24 dnů před Vánocemi je velmi dlouhých, a proto jsme si toto období čekání na Ježíška zpříjemnili takto:

Ve třídách 3. A a 3. C visí velké adventní kalendáře s dobrotami pro každého žáka. Na každý den byl vylosován 1 žák (nebo 2 žáci, je nás prostě hodně), který čte spolužákům dopis s úkolem na daný den či úkoly na víkend. Z dětí je tak živý adventní kalendář. Co například plní žáci? Zjisti sílu úsměvu, celý den se na každého usmívej a sděl mu něco hezkého,… pomoz mamince s úklidem, pečením,… nakresli obrázek, jak budeš vypadat a čím budeš za 20 let, zjisti názvy adventních nedělí, vysvětli pranostiky ke jménům Lucie, Mikuláš atd. Úkoly jsou každý den jiné a děti se na ně těší.  Za třídu 3. A bychom chtěli poděkovat paní Petře Pilátové, která nám ušila úžasný velký adventní kalendář.

5. prosinec

Tak tohoto dne jsme se docela obávaly, protože jsme nevěděly, zda následující den budeme mít koho učit. Každý z nás totiž někdy zlobí nebo dělá věci, které nejsou tak úplně v pořádku. Když po první hodině do našich tříd vstoupili čerti, nikomu nebylo do smíchu, naopak strach, hrůza a panika byla tak silná, že by se dala i krájet. Vše nakonec zachránil milosrdný Mikuláš a andělé, kteří dětem dali bonbon poté, když uslyšeli připravené básničky, písničku a od největších zlobidel slib, že se polepší.

Poslední akcí obou tříd bylo společné vánoční tvoření.

Marie Bednářová, Andrea Švecová

Plavání 3. třídVánoční tvoření 3. A a 3. C 
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty