Používám mozek

května 22, 2017

Dne 16. 5. 2017 zhlédli žáci 8. a 9. ročníku vzdělávací program, jehož ústředním tématem byl mozek. Během jedné hodiny se dozvěděli zajímavé informace o získávání poznatků z prostředí, které zpracovává nervová soustava nebo jak se efektivně učit, aby si vědomosti pamatovali delší dobu. K tomu bylo využito velké množství názorných pomůcek a modelů. Nechybělo fakírské lůžko, fukar na vůně, model lidského mozku s demonstrací posílání informací neurony či model ucha s fungujícím bubínkem a pohyblivými kůstkami středního ucha. Zajímavým tématem byl i strach a návod, jak se proti němu bránit. Žáci byli udržování v neustálé pozornosti a aktivně zapojováni, čímž si vysloužili placku s nápisem „Používám mozek“. Celý program byl vtipný, zábavný i poučný a nikdo se nenudil.

Florbal  žáků ze 4. a 5. třídyProjekt o zdravých zubech