Pohořelické závody v atletice

Květen 20, 2018

Jakmile vykoukne sluníčko směleji, začne se otvírat i naše branka do venkovního sportovního areálu ZŠ Pohořelice. Zde byla pro tělesnou výchovu zazimována stanoviště atletických disciplín. Takže může začít atletické chvění.

Letošní rok jsme provedli stovky až tisíce měření všech zdravých holek a hochů nejdříve jednotlivými vyučujícími v hodinách Tv. Zaměřili jsme pozornost na hlavní disciplíny, které jsou hodnoceny i v oficiálních meziškolních soutěžích, tzn. skoky do dálky a výšky, vytrvalost, 60 m a hod míčkem a vrh koulí. Všechny výkony něco znamenají, pokud jsou výsledkem zaujetí, koncentrace a maximálního úsilí. Každé zlepšení a posun má i u „horších“ čísel význam.

Do školních soutěží pracujeme nicméně s těmi nejpovedenějšími výkony. Vybrali jsme pro školní atletické závody v každé disciplíně 6 – 8 nejlepších mladších žáků a žákyň, starších také. Teprve takové setkání tvoří pořádné závody, prostor, kde v přítomnosti předstartovního chvění a adrenalinu mohou padat rekordy osobní i ty školní. Z tohoto dvoudenního klání jsme poté nominovali 40 závodnic a závodníků, kteří nás reprezentovali na okrskovém atletickém podniku v Židlochovicích. Není zde prostor pro uvedení všech, tak mi dovolte uvést alespoň vítěze jednotlivých disciplín.

V mladší kategorii ve výšce zvítězil Petr Lang (135 cm) a Denisa Fasorová s Bárou Šenkýřovou (140 cm). Dálku ovládl Martin Hlaváček (4,15 m) společně s Eliškou Furchovou (4,24 m!!!). Nejrychlejší ve sprintu mezi mladšími byli Jan Zbránek (8,29 s) a Denisa Fasorová (8,71 s). Ondřej Daněk (44,70 m) a Klára Šmídová (40,50 m) si chodili často házet kameny do řek a polí. No a pevnou vůli a plíce plavce můžeme závidět Janu Zbránkovi (1000 m za 3:37 s) a Sandře Kubové (600 m za 2:08 s).

Výkony, ke kterým mohou mladší vzhlížet a chystat se na jejich překonání, předvedli starší žáci a žákyně.

Ve skoku vysokém vyhrál David Zedníček (160 cm) s Renatou Katolickou (135 cm). Silový vrh opanoval pohořelický chasník Rudolf Caha (1195 cm) a diva Sára Vašíčková (797 cm). Pokud byste potřebovali pro něco skočit, doporučuji nejlepšího Jakuba Lukosze (539 cm) nebo Moniku Hovězákovou (415 cm). Nejlepšími vytrvalci jsou zase Adam Trumpeš (1370 m za 4:49 s) a Leona Philipi (800 m za 3:01 s). Velmi dobrý sprint téměř republikové úrovně předvedl David Zedníček (7,34 s). V žákyních vyhrála Leona Phlilipi (8,95 s).

Pár absentujících borců a borkyň by zřejmě promluvilo ještě lepšími výkony, tak to ale na závodech chodí. Některé z výkonů budou zapsány jako rekordy naší školy. Ty by měly motivovat a provokovat mladší následovníky k jejich překonávání a  hlavně k pohybu vůbec!

Lukáš Nápravník

V družině to žije…Plakátem proti kyberšikaně
Rychlý kontakt

e-mail ředitelna: reditelna@zspohorelice.cz

tel. ředitel: +420 519 424 564

družina: +420 519 424 263

jídelna: +420 519 424 262

Objevte možnosti, které naše škola nabízí Vašim dětem

Zobrazit kroužky a projekty